13. dubna 2012

The SartorialistScott Schuman is an American blogger and fashion photographer who created "The Sartorialist". After leaving his position as director of men's fashion at his showroom to take care of his daughter in September 2005, he began carrying a digital camera and photographing people he saw on the street whose style he found striking. He then posted these to his blog, sometimes with short comments. The Sartorialist quickly became a regular reading for fashionistas, both from the street and from the upper echelons of the fashion industry. 

Scott Schuman je americký blogger a módní fotograf, který vytvořil The Sartorialist. Poté, co v září roku 2005 opustil pozici ředitele pánské módy v jeho showroomu, aby se postaral o svou dceru, začal nosit fotoaparát a fotografovat lidi, které viděl na ulicích a jejichž styl se mu zdál pozoruhodný. Pak je vyvěsil na svůj blog, někdy i s krátkými komentáři. The Sartorialist se rychle stal pravidelným čtením módních nadšenců jak z ulice, tak i z vyšších vrstev módního průmyslu. 

Pro ty, kteří neznají blog Scotta Schumana - The Sartorialist, určitě jej navštivte. Jeho fotografie jsou velmi inspirativní! Já jsem si po dlouhém rozmýšlení zakoupila i jeho knihu a rozhodně nelituju. Naleznete tam fotografie z New Yorku, Milána, Paříže, Los Angeles, Stockholmu, Florence atd.

Úryvek z jeho knihy
"I hope that, while looking at the images in this book, you will begin to see fashion and style in a different light: that you make it yours, let yourself  get inspired and experience a deeper enjoyment of your own sartorial expression."

Scott Schuman

4 komentáře:

 1. Téda já ten blog vůbec neznám, budu to muset napravit,... děkuji za tip

  OdpovědětVymazat
 2. Já ten blog zboznuju a snad je to povinnost ho znát:D...pokud se pohybuju ve svete blogu modnich...kde jsi sehnala knihu, musi byt fantasticka!..M*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knihu jsem zakoupila přímo tady: http://www.arara.cz/product/325509
   Snad se Ti bude líbit! :)))

   Vymazat